mila_tora2.jpg

Εορτασμός Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940 σχ. έτος 2016-2017

Γιορτάστηκε στις 27 Οκτωβρίου η Εθνική Επέτειος της 28 Οκτωβρίου 1940 και ορίστηκαν οι παραστάτες και ο σημαιοφόρος για την παρέλαση. Στην γιορτή έγιναν απαγγελίες ποιημάτων, ακούστηκαν τραγούδια απο την χορωδία και προβλήθηκαν βίντεο με το ιστορικό της ημέρας. Συμμετείχαν οι μαθητές του τμήματος Γ1 και Γ3 με την καθοδήγηση της κ. Πιπερίδου Θ. και της κ. Ιωσηφίδου Μ., ενώ την χορωδία διεύθυνε η κ. Στεφανίδου E. Την επιμέλεια του ήχου και της εικόνας είχε ο μαθητής Φώτου Παναγιώτου που τον ευχαριστούμε για την βοήθειά του στις γιορτές του σχολείου.

Τέλος ευχαριστούμε τους μαθητές μας, που μας εμπιστεύτηκαν φωτογραφίες των δικών τους «ΗΡΩΩΝ», των παππούδων τους, που πολέμησαν στα βουνά της Ανατ. Μακεδονίας και έτσι πραγματοποιήσαμε έκθεση φωτογραφίας στο χώρο τους σχολείου μας, ως ελάχιστο φόρο τιμής στον αγώνα τους για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ της πατρίδας μας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ

anigif